Insektycydy

Insektycydy – skuteczna metoda walki ze szkodnikami

Każdy, kto uprawia rośliny – czy to ozdobne, czy użytkowe – zapewne choć raz miał problem ze szkodnikami żerującymi na nich i niszczącymi je. Niektóre żywią się korzeniami, inne liśćmi, jeszcze inne zjadają owoce. Ręczne pozbywanie się pojedynczych insektów i owadów naturalnie nie ma większego sensu i nie przyniesie żadnych efektów. W przypadku, gdy problem szkodników niszczących uprawy zaczyna przybierać na sile, niezbędne mogą okazać się insektycydy – czyli środki insektobójcze i owadobójcze, które stosuje się na uprawy.

Insektycydy – dostępne rodzaje

Nowoczesne preparaty do zwalczania inwazji szkodników niszczących uprawy rolne, warzywne czy szklarniowe to skuteczna metoda walki z niechcianymi, dewastującymi lokatorami. Jakie insektycydy masz do wyboru? To co najmniej kilka rodzajów, które można wyróżnić na podstawie tego, w jaki sposób przedostają się do ciała szkodników.

Najczęściej wybierane są insektycydy kontaktowe. Uśmiercają osobniki poprzez wnikanie w organizm przez ich naskórek.

Drugi rodzaj to insektycydy gazowe. Nazwa wzięła się od tego, że środki bójcze dostają się do organizmu insektów przez ich drogi oddechowe. Do tej kategorii insektycydów należą różne spraye i opryski.

Kolejny rodzaj insektycydów to żołądkowe. Zatruwają i uśmiercają insekty poprzez drogę pokarmową – trucizna jest przez nie spożywana wraz z rośliną.

Na rynku dostępne są również preparaty mieszane, które dostają się do organizmu insektów na różne sposoby.

Insektycyd – wybór odpowiedniego środka/

W sklepie Dezder znajdziesz różne środki przeznaczone do walki z insektami i owadami. Takie działania to dezynsekcja. Od tego, jaki insektycyd wybierzesz, zależy szybkość i skuteczność podjętej akcji insektobójczej i owadobójczej. W zależności od tego, z jakim gatunkiem insektów lub owadów masz do czynienia, może zależeć to, jak szybko się ich pozbędziesz. W niektórych przypadkach wystarczy bowiem niewielka ilość środka bójczego użytego raz, w innych przypadkach akcję trzeba powtarzać kilkukrotnie.

Insektycyd na miarę potrzeb na Dezder.com.pl

W tym miejscu znajdziesz różne preparaty insektobójcze i owadobójcze z kategorii insektycydów. To między innymi aerozole i spraye na szkodniki biegające, a także preparaty dedykowane zwalczaniu konkretnych gatunków: mrówek, pająków, pluskiew, rybików czy karaczanów. W sklepie Dezder znajdziesz również insektycyd w postaci bomby na owady, żelu, żelowych pułapek czy środków do opylania.

Sprawdź aktualną ofertę środków ochrony roślin przed szkodnikami i wybierz produkty, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (179)
Insektycydy
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: