Preparaty na świdrzyki

Preparaty na świdrzyki – wygląd szkodnika

Świdrzyk cygarowiec to niewielki owad, którego dorosły osobnik osiąga długość od 2 mm do 5,5 mm. Jego podłużny pancerzyk jest delikatnie owłosiony, a jego przednia część wygląda jak kołnierz lub wachlarz. Ciało szkodnika wyróżnia się rudo-brunatną barwą i żółtymi nogami oraz czułkami. Samica świdrzyka może złożyć 100 jaj, których rozwój embrionalny zależy od temperatury – im wyższa tym przebiega on szybciej. Insekty te można spotkać na całym świecie, jednak temperatura 0 stopni Celsjusza jest już dla nich zabójcza. W Dezder znajdziesz preparaty na świdrzyki, które skutecznie zwalczają te szkodniki, dlatego odwiedź nasz sklep!

Preparat na świdrzyki a jego tryb życia

Świdrzyk cygarowiec najczęściej bytuje w takich miejscach jak magazyny, suszarnie ziół, apteki, muzea, domy. Zazwyczaj dostaje się do danych miejsc przyniesiony z zewnątrz np. ze sklepu. Szkodnik ten żeruje w tytoniu, ryżu, suszonych owocach, ziołach, orzechach, ziarnach kakaowca, kawie, drożdżach i suszonych przyprawach. Niszczy także materiały tekstylne i artykuły papiernicze. Samica świdrzyka składa jaja na danym produkcie, który potem uszkadza larwa, dodatkowo zanieczyszczając go kałem i wylinkami. Tylko dobrze dobrany preparat na świdrzyki od Dezder sprawi, że szybko zapomnisz o obecności insekta w swoim domu czy magazynie! 

Środek na świdrzyki – zwalczanie owada

Każdy środek na świdrzyki z naszego sklepu ma wysoką skuteczność. W zależności od potrzeby możesz zakupić różną formę preparatu, a wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Popularne są płytki i tabletki, które emitują trujący gaz (fosforowodór), wytwarzany pod wpływem wilgoci. Po przedostaniu się trucizny do organizmu szkodnika następuje jego paraliż. Można także zainwestować w pułapki (np. pułapka typu Mo-Be), które służą do monitorowania obecności szkodników. Takie zasadzki zazwyczaj zawierają feromony wabiące świdrzyka, a ten wpadając w nią, zostaje unieruchomiony przez klej w jej wnętrzu.

Środki na świdrzyki w sklepie Dezder!

Zwalczanie świdrzyka w dużej mierze powinno się odbywać na zasadzie profilaktycznych działań. Należy regularnie przeglądać produkty spożywcze i likwidować zakażony towar. Znakomicie sprawdza się również systematyczne sprzątanie i wietrzenie spiżarni, kuchni, magazynów itp. Jeśli jednak i to zawiedzie, zaopatrz się w środki na świdrzyki od Dezder! Z pewnością nie będziesz zawiedziony, gdyż ich skuteczne działanie jest poparte opinią wielu zadowolonych klientów! Zapraszamy!

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (6)
Świdrzyki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: