Repelenty

Repelent – środek odstraszający komary i inne owady

Repelent to niezwykle przydatny środek o silnym działaniu odstraszającym komary, kleszcze, meszki oraz inne owady i insekty. Występują w różnych postaciach, a najczęściej możemy spotkać je w formie spray'u. Sprawdzają się zwłaszcza podczas sezonu letniego, kiedy sporą ilość czasu w ciągu dnia spędzamy na zewnątrz. W repelenty warto również zaopatrzyć się zawsze wtedy, gdy planujemy zagraniczne wyjazdy w tropiki. Ich stosowanie pozwala uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń, które mogą prowadzić do swędzenia, opuchlizny, alergii, a nawet groźnych chorób, jak malaria, denga czy borelioza.

Repelenty – sprawdź, jak je stosować

W naszej ofercie znajdziesz repelenty przeciwko komarom oraz innym owadom. Jak je stosować? Preparat w formie aerozolu powinniśmy aplikować w odległości około 15-20 cm od ciała oraz odzieży. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, aby nie rozpylać preparatu bezpośrednio na twarz oraz unikać kontaktu z oczami, ustami i nosem. Środek najpierw aplikujemy na dłonie, a następnie na twarz oraz szyję. Nie należy również stosować repelentu na otwarte rany, skaleczenia oraz podrażnioną skórę. Przed zastosowaniem warto przeczytać informacje znajdujące się na etykiecie preparatu. Nie rozpylać w zamkniętych pomieszczeniach, a po użyciu umyć ręce. Pryskając, starajmy się omijać okulary, paski od zegarków czy tkaniny syntetyczne.

Poznaj zalety stosowania repelentów

Wśród największych zalet stosowania repelentów wymienia się ich skuteczne działanie odstraszające. Tworzą one na skórze warstwę ochronną i działają na zmysł węchu insektów. Dzięki temu tracą one zainteresowanie człowiekiem. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju repelenty, między innymi z DEET, czyli niezwykle skutecznym i sprawdzonym związkiem chemicznym. Jego skuteczność została przetestowana na ok. 2500 gatunkach komarów i potwierdzona zarówno w laboratorium, jak i w terenie. Repelenty są niezastąpione podczas podróży w tropiki, ale doskonale sprawdzą się również dla wędkarzy, leśników, myśliwych czy ogrodników.

Repelenty – skuteczność i bezpieczeństwo

Repelenty to skuteczne i niezbędne produkty, które warto mieć w swoim domu, aby chronić siebie oraz swoją rodzinę przed nieprzyjemnymi i potencjalnie niebezpiecznymi ukąszeniami owadów. Ich stosowanie zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas przebywania na świeżym powietrzu, gdy komary, kleszcze oraz inne insekty są szczególnie aktywne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Znajdziesz w niej szeroki wybór produktów, dzięki którym dezynsekcja przebiegnie szybko i skutecznie.

Cena
Pokaż wyniki (4)
Repelenty
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: