Biopren 4GR Plus granulki 5kg

na larwy much i pleśniakowca lśniącego

Indeks katalogowy: Dez002578

 • Dostępność: Średnio w magazynie ( 4 op. )
 • Czas dostawy: Realizacja 1 dzień
 • Dostawa: od 15,00 zł (InPost Paczkomaty 24/7)
 • Producent: NEW PEST
 • Nr pozwolenia:
  • PL/2022/0547/MR
 • Substancja czynna:
  • S-metopren 0,421 %
 • Zawartość opakowania:
  • 5 kg
379,00 zł brutto / op. 308,13 zł netto + 23% VAT / op.

Opis

Biopren 4 GR PLUS to produkt biobójczy w postaci granulatu, przynęty gotowej do użycia do zwalczania larw much i larw pleśniakowca lśniącego wewnątrz i na zewnątrz budynków (larwicyd).

Zastosowanie

 • Do zwalczania larw much wewnątrz budynków: w obornikach w zamkniętych chlewniach, oborach, fermach drobiu, stajniach i innych budynkach hodowlanych dla zwierząt oraz na zewnątrz budynków: szczelny, izolowany gnojownik/płyta obornikowa)
 • Do zwalczania pleśniakowca lśniącego wewnątrz budynków: w obornikach w zamkniętych fermach drobiu oraz na zewnątrz budynków: gnojownik lub płyta obornikowa dla drobiu, o ile jest szczelny i izolowany.

Stosowanie produktu do obornika koziego w zagrodach dla kóz i owiec jest niedozwolone.

Granulki zawierające substancję czynną S-metopren hamują rozwój larw owadów, zapobiegają dojrzewaniu larw muchy domowej (Musca domestica), bolimuszki kleparki (Stomoxys calcitrans), gnojka wytrwały (Eriestalis tenax) i pleśniakowca lśniącego (Alphitobius diaperinus), do postaci zdolnych do rozmnażania się.

Przy stosowaniu preparatu larwy osiągają wprawdzie stadium poczwarki, ale nie wykluwają się z nich dorosłe owady. Produkt zapobiega pojawianiu się dorosłych much i szkodników magazynowych, ale nie działa na owady, które osiągnęły już stadium poczwarki lub dorosłego osobnika przed rozpoczęciem stosowania produktu. Zaleca się stosowanie środka owadobójczego o dobrym działaniu dezintegrującym w celu zabicia obecnych już dorosłych much i szkodników magazynowych.

W przypadku szkodników magazynowych należy pamiętać, że dorosłe owady mogą ukrywać się nie tylko w oborniku czy ściółce, ale w całym budynku, w szczelinach i pęknięciach, a także pod ociepleniem czy tynkiem, w związku z tym mogą powodować też szybką ponowną infestację, nawet jeśli stosuje się odpowiedni środek larwobójczy. W celu zapobieżenia ponownej infestacji zaleca się przeprowadzanie regularnych i gruntownych zabiegów dodatkowych środkiem o działaniu na dorosłe osobniki (np. spryskiwanie ścian płynnym środkiem) w pustych, zamkniętych budynkach, niezwłocznie po usunięciu całego starego obornika i ściółki oraz czyszczenie budynku jeszcze przed zasiedleniem nowego inwentarza. Zaleca się eliminację kryjówek dorosłych szkodników magazynowych poprzez regularne wypełnianie dylatacji, szczelin i pęknięć oraz naprawę uszkodzonej izolacji i ścian w okresie konserwacji (okres sprzątania między dwoma okresami hodowli).

W celu zapobieżenia rozwojowi nowo pojawiających się larw zaleca się zastosowanie granulatu przede wszystkim po okresie konserwacji, w ciągu 3 dni po zasiedleniu nowego inwentarza, poprzez naniesienie preparatu na powierzchnię obornika/ściółki.

Produkt bierze na cel wczesne stadia rozwojowe populacji much i szkodników magazynowych, co jest mniej widoczne, ale dotyczy to większości (około 80%) populacji owadów. Dzięki jego zastosowaniu można znacznie zmniejszyć liczbę nowo wyklutych dorosłych szkodników. Produkt działa długotrwale dzięki powolnemu uwalnianiu składnika aktywnego.

Sposób stosowania

Stosować produkt w postaci nierozcieńczonej poprzez rozprowadzenie na powierzchni obornika ręcznie, miarką lub odpowiednim urządzeniem, np. ręcznym aplikatorem do granulatu. Produkt wykazuje skuteczność na nowowylęgłe dorosłe postacie much oraz może hamować rozwój pleśniakowca lśniącego do 12 tygodni od zastosowania, jeżeli przestrzegane są zalecenia dotyczące stosowania. Maksymalnie można wykonać 6 zabiegów w roku.

Gdzie?

Dawka

Szkodniki

Stosowanie

Stosowanie produktu w chlewniach, stajniach i oborach:

30 g/1 m2

 

 

mucha domowa (Musca domestica)

bolimuszka kleparka (Stomoxys calcitrans)

gnojek wytrwała (Eriestalis tenax)

Podłoga rusztowa:

Stosować w trzecim dniu po wprowadzeniu nowych zwierząt gospodarskich. Zabieg należy powtarzać po każdym usunięciu obornika.

Ściółka głęboka:

Stosować na każdą nową warstwę ściółki i powtarzać zabieg po każdorazowym zwiększeniu warstwy o 8-10 cm

Stosowanie produktu na fermach drobiu:

mucha domowa (Musca domestica)

bolimuszka kleparka (Stomoxys calcitrans)

gnojek wytrwała (Eriestalis tenax)

pleśniakowiec lśniący (Alphitobius diaperinus)

Klatki: Stosować na nagromadzony obornik (co 10 cm grubości) pod klatkami.

Ściółka głęboka: Stosować na każdą nową warstwę ściółki i powtarzać zabieg po każdorazowym zwiększeniu warstwy o 10 cm.

Użytkownik powszechny w celu zwalczania pleśniakowca lśniącego powinien stosować produkt po każdym czyszczeniu, na pierwszą nową warstwę obornika/świeżej ściółki.

W przypadku bardzo suchych podłoży (np. ściółka kurza) działanie produktu może rozwijać się wolniej. Dodanie do podłoża 100-200 ml wody/m2 może ułatwić rozwój działania larwobójczego w przypadku bardzo suchych warunków środowiskowych.

Stosowanie produktu w oborniku przechowywanym na zewnątrz budynków w celu zwalczania larw much:

Stosować produkt wyłącznie, gdy jest on umieszczony w szczelnym, izolowanym i odpowiadającym innym wymogom bezpiecznego przechowywania obornika gnojowniku/płycie obornikowej. W przypadku zwalczania obornika składowanego na wolnym powietrzu, produkt należy stosować w dawce 30 g/m2.

Zaprzestać stosowania produktu na co najmniej dwa miesiące przed rozrzuceniem obornika na pole.

Instrukcje dotyczące stosowania

Przed zastawaniem produktu należy przeczytać etykietę oraz postępować zgodnie z instrukcją. Nie należy stosować produktu w sposób ciągły. Stosując produkt należy wziąć pod uwagę cykl rozwojowy i cechy zwalczanych owadów. W szczególności należy zwrócić uwagę na najbardziej podatne stadium szkodnika, terminy stosowania i obszary poddawane zabiegom. Na czas wykonania zabiegu, wyprowadzić zwierzęta z pomieszczenia. Produkt powinien być stosowany zgodnie z zasadami opisanymi w wytycznych dotyczących zintegrowanych metod ochrony przed szkodnikami (IPM), dobrą praktyką higieniczną oraz, gdzie to możliwe, przy zastosowaniu niechemicznych metod kontroli. Produkt stosować na zmianę z innymi produktami zawierającymi substancję czynną o innym sposobie działania (aby usunąć oporne szkodniki z populacji). Stosować w trzecim dniu po wprowadzeniu nowych zwierząt gospodarskich. Zavieg należy powtarzać po każdym usunięciu obornika. Stosować na każdą nową warstwę ściółki i powtarzać zabieg po każdorazowym zwiększeniu warstwy o 10 cm. Stosować produkt w postaci nierozcieńczonej poprzez rozprowadzenie na powierzchni obornika ręcznie, miarką lub odpowiednim urządzeniem, np. ręcznym aplikatorem do granulatu, zgodnie z dawkowaniem. Stosowanie produktu do obornika koziego w zagrodach dla kóz i owiec jest niedozwolone. Stosowanie produktu w chlewniach i oborach: podłoga rusztowa – stosować w trzecim dniu po wprowadzeniu nowych zwierząt gospodarskich, zabieg należy powtarzać po każdym usunięciu obornika; ściółka głęboka – stosować na każdą nową warstwę ściółki i powtarzać zabieg po każdorazowym zwiększeniu warstwy o 8-10 cm. Stosowanie produktu na fermach drobiu: klatka – stosować na nagromadzony obornik (co 10 cm grubości) pod klatkami; ściółka głęboka – stosować na każdą nową warstwę ściółki i powtarzać zabieg po każdorazowym zwiększeniu warstwy o 10 cm. W przypadku bardzo suchych podłoży (np. ściółka kurza) działanie produktu może rozwijać się wolniej. Dodanie do podłoża 100-200 ml wody/m2 może ułatwić rozwój działania larwobójczego w przypadku bardzo suchych warunków środowiskowych. Stosowanie produktu w oborniku przechowywanym na zewnątrz budynków: stosować produkt wyłącznie, gdy jest on umieszczony w szczelnym, izolowanych i odpowiadającym innym wymogom bezpieczeństwa przechowywania obornika gnojowniku/płycie obornikowej. W przypadku zwalczania obornika składowanego na wolnym powietrzu, produkt należy stosować w dawce 30 g/m2; zaprzestać stosowania produktu na co najmniej dwa miesiące przed rozrzuceniem obornika na pole; produkt wykazuje skuteczność na nowo wylęgłe dorosłe postacie much do 12 tygodni od zastosowania, jeżeli przestrzegane są zalecenia dotyczące stosowania.

 

PRODUKT BIOBÓJCZY NALEŻY UŻYWAĆ, Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. PRZED UŻYCIEM NALEŻY PRZECZYTAĆ ETYKIETĘ.

Cechy

Cechy
Producent: NEW PEST
Nr pozwolenia:
 • PL/2022/0547/MR
Substancja czynna:
 • S-metopren 0,421 %
Zawartość opakowania:
 • 5 kg

Zobacz także

Produkty podobne

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
InPost Paczkomaty 24/7 : od 15,00 zł
Kurier DPD : od 55,00 zł
Kurier DPD : od 65,00 zł
Kurier DPD : od 75,00 zł
Kurier DPD : od 100,00 zł
Kurier DPD : od 19,00 zł