Preparaty na szubaki

Preparaty na szubaki – szkodliwy chrząszcz

Szubak to chrząszcz pochodzący z rodziny skórnikowatych. Szkodnik zdecydowanie preferuje wysokie temperatury w granicach 24 stopni Celsjusza, dlatego najczęściej można go spotkać wyłącznie wewnątrz budynków, czyli w domach, mieszkaniach, magazynach, bibliotekach, muzeach itp. Dorosłe osobniki chrząszczy są jasnobrązowe, pokryte włoskami, mają krępą budowę ciała, czułki i trzy pary odnóży. Zazwyczaj mierzą od 2,5 mm do 5 mm wielkości. Larwy mają zazwyczaj ok. 10 mm długości, brązowe ubarwienie i posegmentowany korpus. To one wyrządzają najwięcej szkód, dlatego preparaty na szubaki od Dezder szybko i skutecznie, pozwolą Ci się ich pozbyć raz na zawsze!

Preparat na szubaki – tryb życia insektów

Jak już wspomniano, o ile dorosłe osobniki szubaków nie są szkodliwe, o tyle ich larwy potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Owady szczególnie lubują się w sypkich produktach spożywczych takich jak mąka, kasza, nasiona, przyprawy czy karma dla zwierząt. Zanieczyszczają tego typu pokarm, składając w nich jaja i zostawiając swoje odchody. Ponadto samice składają też jaja na materiałach pochodzenia zwierzęcego m.in. na dywanach, skórzanych meblach, skórzanych oprawach książek, ubraniach z jedwabiu czy wełny. Larwy owadów chowają się w szczelinach podłóg i ścian oraz w innych trudno dostępnych zakamarkach. Ich obecność jest bardzo męcząca, jednak pamiętaj, że każdy preparat na szubaki z naszego asortymentu sprawi, że dokuczliwy owad szybko zniknie z Twojego domu!

Środki na szubaki – zwalczanie owadów

Jeśli tylko zauważysz szubaki w swoim otoczeniu, powinieneś podjąć natychmiastowe działania. Koniecznością jest usunięcie wszystkich zniszczonych przez nie produktów spożywczych, odzieży, poszyć mebli itp. Generalne sprzątanie, odkurzenie dywanów, umycie szafek w kuchni i szaf także jest wskazane. Należy również użyć specjalistycznych preparatów, takich jak np. zasadzki. Tego typu środki na szubaki pomagają monitorować obecność chrząszczy. Zazwyczaj producent zaleca, aby pułapka była postawiona w miejscu z dostępem do naturalnego światła dziennego (np. przy oknie), gdyż zasila ono fotoluminescencyjne płytki wabiące szkodniki. Po dotarciu do nich owady zostają unieruchomione przez znajdujący się na nich klej.

Środek na szubaki oferta sklepu Dezder

W naszym sklepie każdy środek na szubaki to preparat najwyższej jakości. Produkty pochodzące od najlepszych firm takich jak np. PANKO, pozwalają szybko i efektywnie uporać się z obecnością dokuczliwych i nieproszonych gości. Nie wahaj się i zaufaj nam już dziś!

Cena
Pokaż wyniki (2)
Szubaki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: