Pułapki feromonowe

Jak skutecznie i szybko pozbyć się uciążliwych owadów? Podejmujesz próby pozbycia się natrętnych owadów, ale nie przynoszą one długotrwałych efektów. Skorzystaj z profesjonalnych rozwiązań. Pułapki feromonowe to obecnie popularna forma walki z uciążliwymi szkodnikami. Urządzenia wabią owady swoim zapachem, najczęściej jest to zapach o charakterze seksualnym lub żerowym. Pułapka feromonowa to zazwyczaj skrzynka, rura bądź pojemnik z płynem, w którym umieszczony został wabik zapachowy. Owady wyczuwają zapachy umieszczone w pułapce dostają się do jej wnętrza i wpadają do specjalnego pojemnika, z którego powinny być regularnie usuwane. Wśród wielu rodzajów pułapek feromonowych wyróżnia się pułapki lepowe pokryte lepką substancją, do której przyklejają się owady. Są one głównie stosowane do monitorowania populacji szkodników. Warto zaznaczyć, że pułapka feromonowa to urządzenie ekologiczne i nieszkodliwe dla ludzi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą pułapek feromonowych. Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nam tel. 25 685-01-01 oraz tel.801-339-337.

Pułapki feromonowe – skuteczny sposób na pozbycie się szkodników 

Monitorowanie populacji insektów czy owadów, a w razie potrzeby również likwidacja części osobników lub całej kolonii, to istotne działanie przede wszystkim wówczas, gdy nieproszeni goście pojawiają się w pobliżu upraw. Niektóre gatunki szkodników tylko uszkadzają je wizualnie, inne niestety niszczą plony. Ekologiczne sposoby uprawy wykluczają używanie chemicznych środków ochrony roślin – zarówno o działaniu prewencyjnym, jak i bójczym. 

Dlatego dezynsekcja w przypadku nasilonego problemu musi być przeprowadzona w taki sposób, by nie wprowadzać środków chemicznych. Z pomocą przychodzą pułapki feromonowe. Wykorzystują feromony, czyli substancje wabiące insekty i owady, które następnie zostają uwięzione w takiej pułapce bez możliwości wyjścia z niej. Pułapki feromonowe są więc bezpieczne dla środowiska, a przy tym skuteczne w monitorowaniu populacji szkodników i odławianiu ich. 

Pułapka feromonowa – popularne rodzaje 

Pułapka feromonowa działa w bardzo prosty, a zarazem bardzo skuteczny sposób. W przypadku takich pułapek wabikiem jest substancja zapachowa (feromon), która przyciąga owady i insekty. Naturalnie dla każdego gatunku szkodników wykorzystany będzie inny feromon – taki, który jest dla nich najbardziej atrakcyjny. W zależności od gatunku wykorzystuje się np. feromony płciowe (przyciągają tylko samców, dzięki czemu populacja nie rozmnaża się dalej), albo żerowe, które przyciągają obie płcie. 

Najpopularniejsze są pułapki feromonowe w postaci skrzynki, tunelu czy rurki, które są wypełnione płynem wraz z wabikiem zapachowym. Osobniki zwabione zapachem wpadają do środka i zostają uwięzione. 

Kolejnym popularnym rodzajem pułapek feromonowych są lepiki – owad lub insekt zwabiony feromonem przykleja się do pułapki i nie może się już uwolnić. 

Pułapki feromonowe – istotne zasady wyboru 

Pułapki feromonowe będą skuteczne tylko wówczas, gdy będą wybrane pod konkretny gatunek, który chcesz zwalczyć. Na różne rodzaje owadów lub insektów działają bowiem inne zapachy, dlatego w tym przypadku nie sposób wybrać pułapkę uniwersalną, która pozwoliłaby pozbyć się różnych gatunków jednocześnie. 

Druga istotna kwestia to ta związana z właściwym użytkowaniem pułapki. Chodzi przede wszystkim o miejsce jej ustawienia, sposób aktywacji czy opróżniania. Zawsze przestrzegaj więc zaleceń producenta. 

Pułapka feromonowa w sklepie Dezder – wybierz doskonałą jakość 

Potrzebna jest Ci nowa pułapka feromonowa? W ofercie sklepu Dezder znajdziesz wszystko, co niezbędne do tego, by łatwo poradzić sobie z dezynsekcją, niezależnie od tego, jaki gatunek szkodników jest do wytępienia. Wśród naszych produktów znajdziesz wyłącznie te wysokiej jakości. Sprawdź aktualną ofertę i wybierz to, co najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (15)
Feromonowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: