Środki na pleśniakowiec

Środki na pleśniakowiec a szkodliwość chrząszcza ściółkowego

Pleśniakowiec to inaczej chrząszcz ściółkowy. Najczęściej spotyka się go na fermach drobiu, w przydomowych kurnikach, w spiżarniach i w magazynach, gdzie przechowuje się zboże, mąka i kasze. Jest wszystkożerny, a szczególnie lubuje się w spleśniałych produktach pochodzenia zwierzęcego i roślinnego oraz żeruje wśród paszy dla kur. W sytuacji, gdy brakuje takiego pożywienia, zjada elementy drewniane konstrukcji budynków, a nawet tynki, a tym samym obniża właściwości termoizolacyjne danego obiektu. Pleśniakowiec przenosi wiele rodzajów wirusów i bakterii, co niekorzystnie wpływa na żywotność drobiu. Jeśli zmagasz się z ich występowaniem, środki na pleśniakowiec z naszego sklepu zagwarantują Ci szybkie pozbycie się problemów z nim związanych!

Środek na pleśniakowiec – anatomia szkodnika

Chrząszcz pleśniakowca lśniącego może osiągnąć długość do 7 mm. Jego połyskujące ciało w kolorze czarnym lub brązowym jest spłaszczone i wydłużone. Pleśniakowiec ma skrzydła, lecz zazwyczaj z nich nie korzysta. Swoje jaja składa w paszach, zbożach i ścianach, przyklejając je do nich za pomocą klejącej wydzieliny. Zaopatrz się w taki środek na pleśniakowiec, który będzie zwalczał zarówno dorosłe osobniki, larwy, jak i jaja. 

Preparat na pleśniakowiec i jego rodzaje

Preparat na pleśniakowiec może mieć różną formę. Najpopularniejsza z nich to koncentrat w postaci emulsji lub zawiesiny do rozcieńczania z wodą. Tak przygotowany środek służy do oprysku danej powierzchni, szczelin i zakamarków, w których zalęgają się chrząszcze. Równie często stosowany jest produkt w postaci granulatu, który rozprowadza się na określonym obszarze ręcznie, miarką lub za pomocą specjalnego aplikatora. Do walki z tego typu szkodnikami używa się również świec dymnych. Umieszczone w zamkniętym pomieszczeniu wytwarzają owadobójczy dym.

Preparaty na pleśniakowiec – skuteczne produkty w Dezder.com.pl

W naszym asortymencie znajdziecie wysokiej jakości preparaty na pleśniakowiec znanych i renomowanych marek takich jak np. Asplant, Bayer czy New Pest. Szkodnik ten jest szczególnie niebezpieczny dla drobiu. Poza tym, że należy regularnie dbać o czystość w kurniku, wymieniać regularnie ściółkę i utrzymywać w nim optymalną temperaturę, trzeba również przeprowadzać zabiegi z użyciem specjalistycznych środków owadobójczych. W Dezder.com.pl znajdują się wyłącznie efektywne i wydajne produkty na pleśniakowiec, dlatego nie wahaj się i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (9)
Pleśniakowiec
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: