Preparaty na ślimaki

Preparaty na ślimaki – wrogowie roślin

Ślimaki to jedne z największych szkodników, które żywią się roślinami. Mogą to potwierdzić rolnicy i ogrodnicy, na co dzień walczący z tymi uciążliwymi mięczakami. Ślimaki bardzo lubią wilgoć, dlatego deszczowa i pochmurna pogoda oraz temperatura w granicach od 10 do 20 stopni Celsjusza przyczynia się do ich większego występowania. Najczęściej żerują one w dolnych partiach roślin, kwiatostanach, pędach, na sadzonkach i podgryzają korzenie. Łatwo można zauważyć ich obecność po nieregularnych dziurach na liściach warzyw, roślin jagodowych (np. poziomek, truskawek), ziół i roślin ozdobnych. Co zrobić, by skutecznie się ich pozbyć? Zainwestuj w preparaty na ślimaki od Dezder. Ich szybkie i skuteczne działanie zadziwi każdego!

Preparat na ślimaki – kryjówki mięczaków

Poziom szkodliwości ślimaków jest w dużej mierze zależny od stopnia wilgotności, temperatury i rodzaju pokarmu. O ile ślimaki z muszlą nie mają większego wpływu na uprawy roślinne, o tyle ślimaki nagie są szczególnie dokuczliwymi gośćmi w Twoim ogrodzie. Ten gatunek chcąc uchronić się przed słońcem, szuka kryjówek w ziemi, pod deskami, krzakami czy kamieniami. Bardzo często chowa się w miedzach, przydrożnych rowach, studzienkach kanalizacyjnych  i piwnicach. Odpowiednio dobrany preparat na ślimaki, który użyjesz w takich miejscach, z pewnością da Ci gwarancję skuteczności i szybko będziesz mógł na nowo cieszyć się swoimi uprawami.

Środki na ślimaki a działania profilaktyczne

W celu uniknięcia plagi ślimaków należy podjąć działania profilaktyczne. Regularne koszenie trawy i wyrywanie chwastów powinno zmniejszyć ryzyko ich pojawienia się. Można również płytko przekopać działkę za pomocą glebogryzarki. Zdarza się, że taki zabieg odsłania jaja złożone przez samicę ślimaka, które na powierzchni szybko wysychają. Jednak musisz pamiętać, że te mięczaki są bardzo trudne do zwalczenia i użycie specjalistycznych preparatów stanie się konieczne. Środki na ślimaki od Dezder sprawią, że bardzo szybko zapomnisz o problemie ich występowania na działce czy w ogrodzie, a zdrowe rośliny będą cieszyć Twoje oko każdego dnia. 

Środek na ślimaki i ich zwalczanie

Najbardziej popularny środek na ślimaki to preparat w formie granulek. Należy równomiernie rozsypać go na powierzchni gleby lub za pomocą aplikatora dodać go do nawozów granulowanych. W zależności od rodzaju po jego zjedzeniu ślimak może nabawić się uszkodzenia wątrobotrzustki, co powoduje ich drętwienie i zamarcie. Niektóre produkty po spożyciu powodują u mięczaków intensywne wydzielanie śluzu, a w konsekwencji następuje ich odwodnienie. W zależności od potrzeb z pewnością znajdziesz w Dezder preparat, który spełni Twoje oczekiwania w walce z tymi szkodnikami!

Cena
Pokaż wyniki (3)
Ślimaki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: