Generatory ozonu

Generatory ozonu – zastosowanie

Dbanie o czystość powietrza stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Wszechobecny smog, kurz i roztocza negatywnie wpływają na drogi oddechowe, a tym samym mogą przyczyniać się do częstszego chorowania. Wiele osób decyduje się na zakup domowych oczyszczaczy powietrza. Urządzenia te, choć przydatne, nie są w 100% skuteczne.

Lepszym rozwiązaniem są generatory ozonu. Te urządzenia dostępne są w wersjach domowych, samochodowych oraz przemysłowych. Generują one ozon, który lokalizuje i całkowicie neutralizuje grzyby, pleśń, bakterie, kurz, drobnoustroje oraz cząsteczki nieprzyjemnych zapachów (np. dymu papierosowego). Ozonowanie pomieszczenia czy samochodu to najlepszy sposób na całkowite odświeżenie i oczyszczenie tych miejsc.

Generator ozonu – działanie

Działanie ozonatora jest dość proste. Generuje on gaz będący pochodną tlenu, który jest cięższy od powietrza. Ozon ma silne właściwości dezynfekujące. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach, w których przebywają astmatycy oraz alergicy.

Generator ozonu wytwarza gaz wskutek wyładowań niezupełnych, dzięki czemu może dojść do jego syntezy. To z kolei wspomaga wyłapywanie i likwidowanie drobnoustrojów oraz przykrych zapachów. Pomieszczenia powinny być ozonowane w razie potrzeby, ale zaleca się wykonanie tej czynności przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli chcesz za pomocą tego gazu oczyścić klimatyzację (domową lub samochodową), wystarczy zrobić to raz, na początku sezonu.

Generatory ozonu – użytkowanie

Aby generatory ozonu spełniały swoje zadanie, należy używać ich zgodnie z instrukcją. Przed zakupem warto rozważyć również, jaki rodzaj oraz moc urządzenia będą najodpowiedniejsze. W przypadku dużych przestrzeni biurowych warto postawić na urządzenia przemysłowe. Do użytku domowego wystarczy mniejszy generator ozonu o standardowej mocy (np. 120W). Warto również rozważyć, czy urządzenie to będzie przenoszone – jeśli tak, lepszym wyborem będzie model lekki, łatwy w transporcie.

Generatory ozonu będą skutecznie wyłącznie wtedy, gdy będą odpowiednie użytkowane. Pomieszczenie wybrane do oczyszczania należy oddzielić od pozostałej części domu lub biura, a także odciąć dopływ powietrza z zewnątrz (zamknąć okna). Generator ozonu powinien być ustawiony dość wysoko, np. na szafie czy regale. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że oczyszczanie będzie przeprowadzone zgodnie z wszystkimi zasadami, a tym samym skuteczne.

Generator ozonu – bezpieczeństwo

Jeśli generator ozonu tak skutecznie radzi sobie z likwidowaniem wszelkich drobnoustrojów, to czy jest bezpieczny dla ludzi? Tak, jeśli jest właściwie użytkowany. W ozonowanym pomieszczeniu czy samochodzie nie powinno się przebywać, ponieważ generowany gaz może podrażniać drogi oddechowe. Szczególnie tyczy się to alergików oraz astmatyków. Wiele generatorów ozonu ma opcję ustawienia wyłącznika czasowego, dlatego nie wymagają dodatkowego nadzoru.

Istotne jest również to, by po oczyszczaniu dokładnie przewietrzyć pokój, biuro czy samochód. Dzięki temu cząsteczki ozonu zostaną usunięte i zastąpione powietrzem, nadającym się do oddychania.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Korzystając z generatora ozonu, będziesz mógł w końcu odetchnąć pełną piersią. Sprawdź!

Cena
Pokaż wyniki (6)
Generatory ozonu
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: