Preparaty na szerszenie | DEZ DER

Preparaty na szerszenie wygląd owada

Preparaty na szerszenie są niezwykle ważne w walce z tymi owadami. Szerszenie, które żyją w Europie, są bardzo podobne do osy, jednak osiągają znacznie większe rozmiary (do 25 mm). Ich korpus jest czarny i ma rude plamy, a odwłok jest w kolorze żółtym w czarne pasy. Na głowie mają żuwaczki. Żywią się zazwyczaj drobnymi owadami (np. pająkami) i sokami z drzew. Lubują się również w resztkach jedzenia pozostawionych przez ludzi szczególnie słodkich napojach, miodach, lodach czy ciastach.

Preparat na szerszenie a ich gniazda

Gniazda szerszeni zbudowane są z włókien roślinnych, gałązek i śliny. Zazwyczaj owady mieszkają w nich rok, aby znów tworzyć kolejne. Poza starymi drzewami mogą się one osiedlić również m.in. na poddaszach, w garażach, w szopach, w wiatach, w altanach i w szczelinach murów. Zdarza się, że budują gniazda w ziemi.

Królowa matka tworzy kolonię od samego początku. Po znalezieniu miejsca na gniazdo zaczyna je samodzielnie tworzyć. Szybko składa w nim pierwsze jaja, a gdy wykluwają się larwy, królowa opiekuje się nimi. Gdy te dorastają, stają się tzw. robotnicami. Od tego momentu rozbudowują gniazdo, przynoszą pokarm królowej i zajmują się młodymi. Zadaniem królowej jest wyłącznie składanie jaj.

Jeśli spotkasz te owady blisko swojego siedliska, powinieneś niezwłocznie zaopatrzyć się w preparat na szerszenie od Dezder, aby w każdej chwili być przygotowanym do podjęcia działań! 

Środki na szerszenie a użądlenie owadów

Z racji tego, że szerszenie żyją w rodzinach o liczebności 200-400 osobników, gdy poczują się sprowokowane (np. zniszczeniem gniazda), atakują całym stadem. W ich jadzie jest bardzo dużo toksyn znacznie silniejszych niż w jadzie pszczół czy os.

Użądlenie szerszenia sprawia ból, pojawia się pieczenie i obrzęk. Zazwyczaj nie jest ono groźne dla zdrowia, jednak gdy zostaje zaatakowana osoba uczulona, może pojawić się wstrząs anafilaktyczny i w tym wypadku należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Objawia się on m.in. wzrostem temperatury ciała, wymiotami, dusznościami i utratą przytomności. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, warto zainwestować w środki na szerszenie, które szybko pomogą uporać się z niechcianymi gośćmi.

Środek na szerszenie w ofercie Dezder

W ofercie naszego sklepu znajdują się preparaty m.in. w formie aerozolu lub koncentratu do przygotowania emulsji wodnej. Zazwyczaj mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Spryskanie gniazda owadów musi być precyzyjnie wykonane. Podczas zabiegu należy użyć odzieży ochronnej. Każdy środek na szerszenie od Dezder jest najwyższej jakości, dlatego nie wahaj się i odwiedź nas już dziś!

Cena
Pokaż wyniki (11)
Szerszenie
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: