Preparaty na wołki

Preparaty na wołki – czym są wołki zbożowe?

Wołek zbożowy pochodzi z rodziny chrząszczy ryjkowcowatych. Dorosły osobnik osiąga długość ciała od 2 do 5 mm. Ma połyskujący pancerz w kolorze czarnym lub brązowym i czułki. Choć nie ma skrzydeł, to i tak bardzo szybko przemieszcza się przy pomocy trzech par długich odnóży. Rocznie samica składa ponad 300 sztuk jaj. W tym celu wygryza otwór w ziarnie m.in. owsa, pszenicy, żyta czy kukurydzy, i je tam umieszcza, zalepiając dziurę lepką substancją. Tego typu produkt przestaje się nadawać do siewu lub spożycia, dlatego, jeśli chcesz chronić swoje uprawy, zapoznaj się z asortymentem Dezder i zainwestuj w preparaty na wołki!

Preparat na wołki a szkodliwość insektów

Szkodliwość wołka zbożowego jest wysoka i może zniszczyć nawet kilka do kilkunastu procent ziarna w magazynach. Jeśli warunki będą sprzyjać, insekt może dokonać jeszcze większych zniszczeń. Szczególnym elementem, który wpływa korzystnie na ich rozwój, jest wysoka temperatura. Wówczas samice składają najwięcej jaj. Z racji tego, że chrząszcz bytuje wewnątrz ziarna, ciężko go wykryć. Jego obecność jest przyczyną zmniejszenia zawartości skrobi w produkcie, tym samym zwiększenia zawartość tłuszczy i w konsekwencji następuje pogorszenie jakości nasion. Jeśli człowiek lub zwierzę spożyje zanieczyszczone ziarno, może nabawić się alergii lub stanu zapalnego w organizmie. Aby skutecznie zwalczyć owada, należy zaopatrzyć się w specjalistyczny preparat na wołki.

Środek na wołki, czyli jak skutecznie zwalczyć owada?

Wołki chowają się w szczelinach ścian i podłóg, dlatego ich zwalczanie jest dość trudne. Środek na wołki jest dostępny na rynku zazwyczaj w formie tabletek lub płytek, które emitują trujący gaz (fosforowodór), uwalniany pod wpływem wilgoci. Można również użyć świecy dymnej, która jest przeznaczona do dezynsekcji pustych przestrzeni magazynowych i silosów zbożowych. Bardzo popularne są preparaty w postaci koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, którymi spryskuje się zarówno pomieszczenia, jak i nasiona. W przypadku, gdy nie chcesz stosować substancji tego typu, można użyć pułapki. Taka zasadzka jest stosowana na powierzchni złóż zbóż i do 50 cm pod nią. 

Środki na wołki – oferta sklepu Dezder

Wszystkie środki na wołki w ofercie naszego sklepu są najwyższej jakości. Pochodzą od renomowanych firm takich jak ENVU, VEBI, SYNGENTA czy ASPLANT. Ze względu na swoje właściwości owadobójcze wymagają zachowania szczególnej ostrożności podczas ich używania. Szukasz efektywnych preparatów na szkodliwe owady? Odwiedź Dezder!

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (18)
Wołki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: