Nośniki owadobójcze

Nośniki owadobójcze – co to jest

Nośniki owadobójcze to środki ochrony roślin zwiększające skuteczność oprysku w przypadku inwazji owadów lub insektów. Dezynsekcja przy użyciu tego typu środków sprawia, że środek owadobójczy działa skuteczniej między innymi poprzez to, że dłużej pozostaje na roślinie (nie odparowuje zbyt szybko, a także nie spływa z niej pod wpływem opadów czy zbierającej się porannej rosy). Nośniki owadobójcze zwiększają więc skuteczność dezynsekcji m.in. poprzez utrwalenie środka bójczego na roślinie. 

Nośnik owadobójczy – zasady działania 

Jak działa nośnik owadobójczy? Środki tego typu dodaje się do środka owadobójczego, z którego przygotowuje się oprysk. W zależności od gatunku owadów i insektów, które będą zwalczane, a także od rodzaju środka owadobójczego, przygotowuje się roztwory o różnym stopniu stężenia. Każdorazowo zapoznaj się dokładnie z zaleceniami producentów obu środków (bójczego i nośnika), a także ściśle przestrzegaj sposobu przygotowania, oprysku i przechowywania produktów. 

Nośniki owadobójcze zwiększają przyswajalność substancji czynnych ze środków owadobójczych, a także wpływają korzystnie na ich aktywność biologiczną. Poprawiają również przyczepność preparatów do roślin i powierzchni, na których są stosowane. Zmniejszają również parowanie roztworu owadobójczego. Zwiększa to nie tylko skuteczność działania, ale również wydajność środków owadobójczych: bo wystarczy użycie mniejszej ilości, by uzyskać ten sam efekt. 

Nośnik owadobójczy – wybierz właściwy

Zanim wybierzesz nośnik owadobójczy, dokładnie określ swoje potrzeby: przede wszystkim gatunek roślin, do jakich będzie stosowany oprysk, a także gatunek owadów, z którymi jest problem. To pozwoli na dobranie odpowiedniego nośnika, który będzie najlepiej wspomagał działanie wybranego preparatu owadobójczego. 

Przed przygotowaniem roztworu do oprysku i przed wykonaniem go zapoznaj się dokładnie z zasadami przygotowania i użytkowania mieszanki. Stosuj się ściśle do zaleceń producenta i środków ostrożności. 

Nośniki owadobójcze w sklepie Dezder 

W ofercie sklepu Dezder znajdziesz różne nośniki owadobójcze, które zwiększą efektywność oprysków, a tym samym pozwolą szybciej pozbyć się problemu z owadami. Do wyboru masz różne pojemności nośników, dzięki czemu z łatwością dokonasz zakupu jak najlepiej odpowiadającego Twoim potrzebom. 

Sprawdź aktualną ofertę nośników owadobójczych i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Dodatkową korzyścią z zakupów w naszym sklepie są przystępne ceny. 

Cena
Pokaż wyniki (8)
Nośniki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: