Preparaty na ptaszyńca kurzego

Preparaty na ptaszyńca kurzego – nie tylko dla właścicieli drobiu

Ptaszyniec kurzy to uciążliwy i groźny pasożyt zewnętrzny drobiu (ektopasożyt), należący do gatunku roztoczy. Atakuje nie tylko kury, lecz również bażanty perliczki czy indyki. Może żerować również na ptactwie dzikim i na ssakach (psy, koty, bydło), w tym na człowieku. Pasożyty te spotyka się w kurnikach, na fermach drobiu, w gospodarstwach hodowlanych, w gniazdach ptaków itp. Zazwyczaj w dzień chowają się w szczelinach, szparach i zakamarkach, a żerują głównie nocą, żywiąc się krwią. W Dezder.com.pl mamy skuteczne preparaty na ptaszyńca kurzego, które umożliwią Ci sprawnie pozbyć się jego obecności. 

Preparat na ptaszyńca kurzego – skuteczny środek na choroby przenoszone przez ektopasożyta

Ten gatunek roztoczy przenosi również choroby takie jak cholera drobiu, białaczka drobiu i toksoplazmoza. Porażonym przez niego ptakom dokucza świąd, bezsenność i niepokój. Ze względu na trudności w jego rozpoznaniu, czasem tylko obserwacja zachowań drobiu pomoże Ci go zlokalizować. Ptactwo zaatakowane przez ektopasożyta m.in. chudnie, słabnie, przestaje znosić jajka, ma pokaleczoną skórę i powyrywane pióra. Wyłącznie odpowiednio dobrany preparat na ptaszyńca kurzego poprawi kondycję zwierząt i zmniejszy ich umieralność.

Środek na ptaszyńca kurzego – jak zaaplikować insektycyd?

W zależności do rodzaju środek na ptaszyńca kurzego może być stosowany zarówno w obecności drobiu, jak i po jego usunięciu z danego pomieszczenia. Zazwyczaj są to koncentraty w formie płynnej i w formie zawiesiny przeznaczone do rozcieńczania z wodą lub innym rozpuszczalnikiem. Tak przygotowany insektycyd należy umieścić w specjalnej aparaturze, służącej do opryskiwania pod wysokim ciśnieniem. Szczególną uwagę poświęca się wówczas miejscom, w których ptaszyniec kurzy się chowa. Na rynku są dostępne także preparaty nanoszone bezpośrednio na skórę ptactwa, lecz taką metodę stosuje się bardzo rzadko.

Środek na ptaszyniec kurzy ze sklepu Dezder.com.pl

W ofercie naszego sklepu można znaleźć preparaty do zwalczania roztoczy. Wśród nich są znakomite produkty, dzięki którym można wytępić ptaszyńca kurzego, takich renomowanych marek jak np. Orma, ICB Pharma, Bayer. Walka z tym ektopasożytem wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności, aby w czasie ich aplikacji nie zaszkodzić ptakom. Dostępne w naszym sklepie preparaty to wyłącznie sprawdzone i innowacyjne produkty, których użycie gwarantuje 100% skuteczności. Najlepszy środek na ptaszyniec kurzy? Tylko w Dezder.com.pl!

Cena
Pokaż wyniki (4)
Ptaszyniec kurzy
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: