Dezynsekcja

Dezynsekcja – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Problem z różnymi insektami często pojawia się znienacka i w nawet bardzo krótkim czasie może spowodować wiele problemów – wszystko zależy od tego, z jakimi gatunkami przyjdzie się mierzyć. Najczęściej problem dotyczy ataku pluskiew i karaluchów – najbardziej uciążliwe i najczęściej spotykane jest to w blokowiskach. Wystarczy bowiem, że te insekty zalęgną się nawet w jednym miejscu, by szybko przedostać się do innych.

Dezynsekcja to jedyna skuteczna metoda walki z inwazją szkodników. Polega ona na zastosowaniu różnych środków chemicznych (lub innych), które mają za zadanie wybicie całej populacji insektów lub zapobieganie dalszemu rozmnażaniu się ich. Działają one zarówno na dorosłe osobniki, jak i te młode oraz na larwy.

Dezynsekcja obejmuje również działania mające na celu pozbycie się inwazji owadów, takich jak mrówki, pchły, prusaki czy wszy.

Skuteczne środki do dezynsekcji to podstawa!

Zwalczanie pojedynczych osobników to walka z wiatrakami, jeśli zagnieździły się gdzieś w pobliżu. W takim przypadku trzeba zniszczyć całą kolonię, a także zapobiec zawiązaniu się kolejnej.

Jeśli problem nie jest nasilony i dotyczy tylko kilku sztuk widocznych od czasu do czasu, to walkę z nimi możesz zacząć od domowych środków i metod. Jednak jeżeli problem jest już zaawansowany, to takie działania mogą pogorszyć sprawę, bo tylko przedłużą czas na rozmnażanie i czynienie szkód.

W przypadku inwazji insektów i owadów potrzebne będą odpowiednie środki do dezynsekcji. W zależności od rodzaju szkodników, jakie trzeba zwalczyć, a także rozległości problemu, do wyboru są różne produkty.

Środki do dezynsekcji – rodzaje

Do wyboru jest kilka rodzajów środków do dezynsekcji. To insektycydy, atraktanty, a także pułapki, feromony i repelenty.

Insektycydy to preparaty do ochrony roślin, których zadaniem jest zwalczanie szkodników żerujących na uprawach. Pomagają ograniczyć rozmnażanie się szkodników, a także likwidować je.

Atraktanty to z kolei środki wabiące owady, które umieszcza się w pułapkach. Ich zadaniem jest przyciągnięcie insektów, które następnie wpadną w pułapkę – i się z niej nie wydostaną.

Podobnie działają pułapki feromonowe – także przyciągają insekty i owady, dzięki atrakcyjnemu dla nich zapachowi. Następnie zostają one uwięzione bez możliwości wydostania się, dzięki czemu w dość bezpieczny, a przy tym skuteczny sposób zmniejsza się ich populację.

Repelenty to z kolei środki owadobójcze, które stosuje się najczęściej poprzez rozpylenie w miejscu, w którym zadomowiły się szkodniki.

Produkty do dezynsekcji na dezder.com.pl

W tym miejscu znajdziesz różne środki do dezynsekcji, dzięki którym szybko i skutecznie pozbędziesz się populacji niechcianych gości: zarówno w pomieszczeniach, jak i w uprawach.

Sprawdź, jakie grupy produktów insektobójczych i owadobójczych znajdziesz w ofercie sklepu Dezder.,

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (11)
Dezynsekcja
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: