Pułapki z atraktantem

Pułapki z atraktantem – skuteczna dezynsekcja 

Pułapki z atraktantem to skuteczny sposób na pozbycie się różnych rodzajów owadów i insektów. Doskonale sprawdzają się do likwidacji populacji przede wszystkim szkodników biegających. Dzięki pułapkom tego typu dezynsekcja jest prosta, skuteczna i bezpieczna – bo atraktant (czyli substancja wabiąca insekty) nie wydziela żadnych oparów, ale skutecznie przyciąga insekty, które następnie wpadają w pułapkę i nie mają możliwości wyjścia z niej. 

Pułapki z atraktantem doskonale sprawdzają się w walce z pluskwami, prusakami czy karaluchami. Mogą być stosowane jako jedyny rodzaj dezynsekcji lub jako wspomagający np. oprysk. 

Pułapka z atraktantem – najważniejsze zasady działania 

Pułapka z atraktantem wykazuje dużą skuteczność działania, pod warunkiem jednak, że jest prawidłowo wybrana i dobrze użytkowana. Przed zastosowaniem wybranej pułapki zapoznaj się dokładnie z zaleceniami producenta, aby zmaksymalizować jej skuteczność i zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa dla otoczenia (roślin, dzieci czy zwierząt). 

Pułapkę z atraktantem należy umieścić w pobliżu miejsca bytowania największej ilości owadów lub insektów, które chcesz zwalczyć. Zwykle mają one określony zasięg działania, dlatego uwzględnij to w przypadku większych powierzchni: może być potrzebnych kilka pułapek. 

W pułapkach tego typu stosuje się atraktant pokarmowy lub feromon, odpowiedni dla określonego gatunku. To bardzo istotne kryterium wyboru, bo na różne gatunki wabiąco działają inne substancje. 

Zwabione osobniki dostają się do pułapki (przyklejają się do niej lub topią się w cieczy, którą jest wypełniona). 

Pułapka z atraktantem – wybierz dobrze!

Aby pułapka z atraktantem działała skutecznie i bezpiecznie dla otoczenia, powinna być używana zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta. Pułapki z wabikami mogą być z powodzeniem używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, np. na rabacie czy grządce. 

Pułapki z atraktantem sprawdzają się doskonale zarówno do likwidacji populacji owadów lub insektów, jak i do monitorowania ich populacji. Nie zawsze bowiem kilka czy nawet kilkanaście sztuk szkodników świadczy o poważnym problemie – być może na początku uda się wytępić je domowymi sposobami. Pułapki z atraktantem są więc przydatne również do określenia tego, czy problem jest przejściowy, nasilający się, czy poważny – dzięki łatwemu sprawdzeniu, ile szkodników złapie się w pułapkę. 

Pułapki z atraktantem w sklepie Dezder

W ofercie sklepu Dezder znajdziesz różne rodzaje pułapek z atraktantem. To między innymi lepiki i pułapki z płynem. Wśród produktów dostępnych w naszej ofercie znajdują się wyłącznie te najwyższej jakości, o udowodnionej skuteczności działania. Sprawdź, jakie pułapki z atraktantem znajdziesz w aktualnej ofercie naszego sklepu i pozbądź się problemu szybko i skutecznie!

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (28)
Z atraktantem
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: