Preparaty na mrówki

Skuteczne preparaty na mrówki

Kryją się pod listwami przypodłogowymi, w szczelinach podłogi i wszędzie tam, gdzie trudno je zauważyć – kiedy już na nie w końcu trafimy, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z inwazją tych natrętnych insektów. W Polsce występuje ponad 100 gatunków mrówek. Większość z nich dobrze radzi sobie w domowych warunkach więc niestety, kiedy już stwierdzimy obecność tych niechcianych współlokatorek pod naszym dachem, to trzeba działać, zanim ich kolonia jeszcze bardziej się powiększy. W tej kategorii znajdziesz skuteczne preparaty na mrówki – to środki stosowane przez fachowców w ramach dezynsekcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Środek na mrówki – kiedy go użyć?

Pojawienie się choćby jednej mrówki w budynku oznacza, że nadeszła już odpowiednia pora, aby zastosować środek na mrówki. Mrówki to szkodniki żyjące głównie w ukryciu – zazwyczaj zostają zauważone dopiero w momencie, w którym tysiące innych osobników kryje się w ciemnych zakamarkach i szczelinach. Z inwazją mrówek mamy najczęściej do czynienia w okresie jesienno-zimowym – czyli wtedy, kiedy te insekty szukają ciepłego schronienia, a w domach uruchamia się kaloryfery. Pojawienie się mrówek w obiekcie budowlanym może stanowić ogromny problem, ponieważ owady te dobrze adaptują się do nowych warunków i mogą przechodzić z parteru na kolejne piętra budynku.

Preparat na mrówki – którą formułę wybrać najlepiej?

Preparat na mrówki w proszku, w płynie, w granulkach a może w żelu? Jaka formuła preparatu sprawdzi się u Ciebie najlepiej? To zależy od tego, z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. Większość preparatów w płynie rozpylamy przy użyciu atomizera, co nie zawsze jest wygodną drogą aplikacji. Taki preparat nie zawsze dostanie się w miejsca, w których bytują owady, przez co ich populacja jest eliminowana jedynie częściowo. Dlatego tego rodzaju środki sprawdzają się lepiej w dużych, otwartych przestrzeniach. Jeżeli natomiast chodzi o domową kuchnia lub inne domowe pomieszczenia, to warto zwrócić uwagę na trutkę dla owadów w żelu. Taki preparat zawiera w swoim składzie naturalne substancje, które przyciągają mrówki. Taki preparat działa dopiero po kilku godzinach – mrówka w tym czasie przenosi na swoim ciele fragmenty żelu, infekując w ten sposób pozostałe insekty.

Stosując środki na mrówki zachowaj szczególną ostrożność!

Środki na mrówki to substancje o niezwykle silnym działaniu owadobójczym a część ze składników zawartych w ich formule może być trująca również dla człowieka. Dlatego zawsze należy przestrzegać wytycznych producenta przy stosowaniu preparatów owadobójczych. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących danego preparatu zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy wybrać najlepszy środek!

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (94)
Mrówki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: