Delicia Gastoxin 1kg

fosforek glinu 56%

Indeks katalogowy: Dez002180

 • Dostępność: Bardzo dużo w magazynie ( 178 op. )
 • Czas dostawy: Realizacja 1 dzień
 • Nr pozwolenia:
  • R-215/2019
 • Substancja czynna:
  • fosforek glinu 56%
 • Zawartość opakowania:
  • 1 kg

Opis

Produkt jest dostępny tylko dla osób posiadających aktualne szkolenie stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji. Zakup preparatu jest możliwy tylko w naszym sklepie stacjonarnym.

INSEKTYCYD w formie tabletek emitujących gaz drogą reakcji chemicznej. Działanie środka rozpoczyna się z chwilą uwolnienia się pod wpływem wilgoci trującego gazu – fosforowodoru. Środek przeznaczony jest do dezynsekcji. Zwalcza następujące szkodniki magazynowe: wołka zbożowego, wołka ryżowego, strąkowca grochowego, strąkowca fasolowego, trojszyka gryzącego, trojszyka ulca, rozpłaszczyka rdzawego, spichrzela surynamskiego, żywiaka chlebowca, świdrzyka cygarowca, mklika próchniczka i omacnicę spichrzankę. Działanie fosforowodoru polega na paraliżu zwalczanego szkodnika po przedostaniu się gazu do jego organizmu. Jedna tabletka o masie 3 g wydziela 1 g fosforowodoru. Obiekt przygotować do zabiegu uszczelniając go, a środek stosować zgodnie z etykietą środka.

STOSOWANIE ŚRODKA

Podczas stosowania środka nie dopuścić aby tabletki lub pozostałości po ich zastosowaniu miały bezpośredni kontakt z żywnością lub paszą.

Ziarno zbóż, nasiona roślin strączkowych, nasiona roślin oleistych, tytoń.

 • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 10 g PH3/m³ (10 tabletek/m³)
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 5 g -10 g PH3/m³ (5 – 10 tabletek/m³)
 • Maksymalna liczba zabiegów: 1

Fumigacja pustych obiektów

 • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 10 g PH3/m³ (10 tabletek/m³)
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 5 g -10 g PH3/m³ (5 – 10 tabletek/m³)
 • Maksymalna liczba zabiegów: 1

Ziarno zbóż na statkach w drodze (in transit)

 • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 5 g PH3/m³ (5 tabletek/m³)
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3 g – 5 g PH3/m³ (3 - 5 tabletek/m³)
 • Maksymalna liczba zabiegów: 1

W sytuacji, kiedy jest duże prawdopodobieństwo znacznej utraty emitowanego gazu (PH3) (niemożliwość dobrego i pełnego doszczelnienia pomieszczeń magazynowych, przenikalność ścian dla gazu itp.) stosować środek w najwyższych zalecanych dawkach. Umieszczać tabletki osobno na niepalnych tackach ustawianych na powierzchni pryzmy produktu. (Tabletki ani ich pozostałości nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z przechowywanym produktem).

FUMIGACJA produktów (ziarno zbóż, ziarno zbóż na statkach w drodze (in transit), nasiona roślin strączkowych, nasiona roślin oleistych, tytoń ) w workach pod przykryciem. Umieścić tabletki osobno na niepalnych tackach rozmieszczonych pomiędzy lub wzdłuż przechowywanych produktów, w sposób umożliwiający swobodny przepływ gazu. Używać przykrycia nie przepuszczającego gazu.

FUMIGACJA pustych pomieszczeń. Upewnić się, że pomieszczenie jest szczelne. Umieścić tabletki osobno na niepalnych tackach rozmieszczając je równomiernie w pomieszczeniu. Rozmieszczanie tacek rozpoczynać od najdalszego punktu pomieszczenia w kierunku drzwi wejściowych. Po zabiegu zamknąć i zaplombować drzwi wejściowe.

Czas działania (ekspozycji) fosforowodoru: w zależności od temperatury, wilgotności towaru i powietrza oraz od technologii zabiegu: 5-14 dni. Na statkach w drodze nie mniej jak 21 dni. Wietrzenie towarów: 7 - 21 dni w zależności od rodzaju i ilości towaru oraz intensywności wietrzenia.

Wietrzenie pustych pomieszczeń i budynków: po upływie przewidzianego czasu działania środka otworzyć drzwi i okna i dokładnie wietrzyć przez co najmniej 24 godziny. Zakończenie wietrzenia potwierdzić pomiarem stężenia PH3 w powietrzu (NDS=0,1 mg/m3).

Pozostałości po gazowaniu. Przed użyciem ziarna lub nasion , usunąć pyliste pozostałości tabletek (wodorotlenek glinu) stosując urządzenia czyszczące, a oddzielone resztki zneutralizować i traktować jako niebezpieczne odpady produkcyjne. Neutralizację przeprowadzać w otwartym terenie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Resztki środka (szary proszek) wsypać do beczki z wodą z dodatkiem detergentu. Podczas gazowania opakowanych produktów, żadne resztki środka nie mogą przedostać się do tych artykułów.

 

ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN NALEŻY UŻYWAĆ, Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. PRZED UŻYCIEM NALEŻY PRZECZYTAĆ ETYKIETĘ.

ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN MOGĄ NABYWAĆ OSOBY PEŁNOLETNIE I POSIADAJĄCE AKTUALNE KWALIFIKACJE WYMAGANE OD OSÓB NABYWAJĄCYCH ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN OKREŚLONE W ART. 28. USTAWY O ŚRODKACH OCHRONY ROŚLIN Z 08 MARCA 2013 R. DZ. U. Z 2015 R. POZ 547.

Cechy

Cechy
Nr pozwolenia:
 • R-215/2019
Substancja czynna:
 • fosforek glinu 56%
Zawartość opakowania:
 • 1 kg

Zobacz także

Produkty podobne

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
InPost Paczkomaty 24/7 : od 15,00 zł
Kurier DPD : od 55,00 zł
Kurier DPD : od 65,00 zł
Kurier DPD : od 75,00 zł
Kurier DPD : od 100,00 zł
Kurier DPD : od 19,00 zł