UltraCyp 1L cypermetryna 200g/L

Indeks katalogowy: Dez002671

 • Dostępność: Bardzo dużo w magazynie ( 117 op. )
 • Czas dostawy: Realizacja 1 dzień
 • Dostawa: od 15,00 zł (InPost Paczkomaty 24/7)
 • Nr pozwolenia:
  • 8577/21
 • Substancja czynna:
  • cypermetryna 200g/L, geraniol 0,1g/L
 • Zawartość opakowania:
  • 1 L
400,00 zł brutto / op. 325,20 zł netto + 23% VAT / op.

Opis

UltraCyp to preparat biobójczy przeznaczony do zwalczania komarów i kleszczy wewnątrz budynków, np. pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, pustych magazynach, gospodarstwach rolniczych, sklepach, miejscach użyteczności publicznej oraz na zewnątrz wokół budynków.

Preparat jest oparty na technologii AdheZone, której zastosowanie umożliwia wytworzenie na opryskanej powierzchni niedostrzegalnej "gołym okiem” mikrowarstwy. W efekcie preparat całkowicie pokrywa ciało szkodnika oblepiając go substancją czynną (efekt „gumy do żucia”). Dzięki technologii AdheZone szkodnik jest narażony nieustannie na działanie substancji czynnej, która szczelnie przylega do powierzchni jego ciała. W ten sposób narażenie na substancje czynne jest nieograniczone w czasie i dotyczy całego ciała szkodnika. W przypadku tradycyjnych kontaktowych preparatów biobójczych narażenie na substancje czynne jest ograniczone w czasie (krótki czas kontaktu z potraktowaną preparatem powierzchnią) jak i powierzchni kontaktu (przeważnie jest ona ograniczona wyłącznie do bardzo małej powierzchni stopy szkodnika). Technologia AdheZone poprzez modyfikację profilu narażenia na substancje czynne umożliwia skuteczne zwalczanie populacji odpornych na insektycydy przy jednoczesnym niskim profilu ryzyka dla gatunków niedocelowych. Zwiększa przyleganie preparatu do traktowanych powierzchni, zwiększając ich odporność na zmywanie. Jest to istotna cecha szczególnie podczas zabiegów barierowych na zewnątrz budynków.

Dawkowanie:

Oprysk

Przygotować ciecz roboczą o stężeniu 0,5% (25 mi produktu rozcieńczyć w 5 L wody). Ciecz roboczą dokładnie wymieszać. 1 litr cieczy roboczej starcza na opryskanie ok. 20 m² powierzchni. Opryskiwać miejsca zacienione, zakamarki i naroża ścian, altany i wokół ogrodzenia posesji.

Zamgławianie ULV (zimna mgła)

Sporządzić 2,5% roztwór wodny (125 ml produktu rozcieńczyć w 5L wody). Ciecz roboczą dokładnie wymieszać. Zaleca się zastąpić część użytej wody do sporządzenia roztworu nośnikiem stosowanym w zabiegach ULV. Poprawia to efekt skuteczności zimnej mgły. Do pokrycia 1 ha powierzchni wystarcza 10 L cieczy roboczej. Zabieg powinien być wykonywany przy spokojnej bezwietrznej pogodzie, najlepiej wczesnym rankiem lub przed wieczorem, w porach wzmożonej aktywności komarów.

Zamgławianie termiczne (gorąca mgła)

Sporządzić 5% roztwór wodny (250 mi produktu zmieszać z 0,5 do 1,5 litra nośnika i rozcieńczyć do 5 L wodą). Przygotowana ilość wystarcza do zamgławienia 1 ha powierzchni. Opryskując miejsca lęgowe komarów, nalety zwrócić uwagę, aby nie opryskiwać powierzchni otwartej wody. Preparat najskuteczniej działa w temperaturze do 20°C

 

PRODUKT BIOBÓJCZY NALEŻY UŻYWAĆ, Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. PRZED UŻYCIEM NALEŻY PRZECZYTAĆ ETYKIETĘ.

Cechy

Cechy
Nr pozwolenia:
 • 8577/21
Substancja czynna:
 • cypermetryna 200g/L, geraniol 0,1g/L
Zawartość opakowania:
 • 1 L
Karton zbiorczy:
 • 10 szt.

Zobacz także

Produkty podobne

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
InPost Paczkomaty 24/7 : od 15,00 zł
Kurier DPD : od 55,00 zł
Kurier DPD : od 65,00 zł
Kurier DPD : od 75,00 zł
Kurier DPD : od 100,00 zł
Kurier DPD : od 19,00 zł