Pesguard Gel 30g

klotianidyna 0,5%, pyriproxyfen 0,5%

Indeks katalogowy: Dez002330

 • Dostępność: Brak w magazynie ( 0 op. )
 • Czas dostawy: Realizacja około 4 tygodnie
 • Dostawa: od 15,00 zł (InPost Paczkomaty 24/7)
 • Nr pozwolenia:
  • EU-0024951-0000
 • Substancja czynna:
  • klotianidyna 0,5%, pyriproxyfen 0,5%
 • Zawartość opakowania:
  • 30 g
189,00 zł brutto / op. 153,66 zł netto + 23% VAT / op.

Opis

Pesguard® Gel - nowa era środków do zwalczania karaluchów.

Wysoka atrakcyjność

Skuteczność każdego żelu zależy od jego spożycia. Pesguard® Gel oferuje niezwykle atrakcyjną matrycę w porównaniu do wiodących marek.

Matryca Pesguard® Gel cechuje się wysoką skutecznością, nawet w przypadku szczepów odpornych na przynęty. Żel wykorzystuje bazę inną niż glukoza, w stosunku do której szkodniki są w stanie wykształcić niechęć. Przynęta jest trwała i wytrzymała, jej atrakcyjność, w tym pod względem smaku, utrzymuje się do 12 miesięcy od pierwszej aplikacji.

Szybkość działania

Klotianidyna powoduje szybkie zabicie karalucha, a jednocześnie ma niski współczynnik toksyczności dla ssaków.

Szybkie zwalczanie owadów – 50% populacji karaluchów martwa lub konająca po godzinie od zastosowania przynęty, 85% po czterech godzinach. Klotianidyna pozostaje skuteczna jako środek owadobójczy nawet w przypadku zastosowania małej dawki; nie wykazano dodatkowych korzyści po zwiększeniu stężenia klotianidyny z 0,5% do 1,0%.

Zwiększona kontrola – „Efekt IGR”

Piryproksyfen, silny regulator wzrostu owadów (insect growth regulator, IGR), hamuje wzrost populacji karaluchów poprzez zablokowanie możliwości ich rozmnażania, co daje większą kontrolę niż środki konkurencyjne.

Aby dojrzeć, insekty muszą zrzucić twardy egzoszkielet, proces ten nazywamy linieniem. Kontakt z piryproksyfenem lub jego spożycie blokuje tę ścieżkę dojrzewania, linienie zachodzi wówczas do stadiów niedojrzałych. Skutkuje to ograniczeniem populacji i większą kontrolą nad nią, ponieważ osiągnięcie dojrzałości jest dla populacji karalucha decydującym czynnikiem pozwalającym na rozmnażanie.

Dozowanie

Pesguard® Gel należy stosować w formie odpowiedniej liczby czteromilimetrowych kropel, z której każda powinna mieć około 0,032g przynęty.

W przypadku dużej inwazji owadów i obecności dużych karaluchów, a także w miejscach wyjątkowo zabrudzonych lub zaśmieconych oraz tam, gdzie nie da się całkowicie wyeliminować alternatywnych źródeł pożywienia, należy stosować większą dawkę środka.

Aplikacja

Pesguard® Gel z łatwością przylega do niepokrytych tłuszczem i kurzem powierzchni i przez wiele miesięcy pozostaje dla karaluchów atrakcyjny pod względem smakowym.

Sposób użycia

Usuń źródła pożywienia z obszaru, na którym występują owady. Umieść żel w żłobieniach i pęknięciach, w których mogą żyć, żerować i rozmnażać się karaluchy. Miejsca, które sprzyjają ich rozwojowi są WILGOTNE, CIEPŁE i CIEMNE, np. za meblami i sprzętami.

 

PRODUKT BIOBÓJCZY NALEŻY UŻYWAĆ, Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. PRZED UŻYCIEM NALEŻY PRZECZYTAĆ ETYKIETĘ.

Cechy

Cechy
Nr pozwolenia:
 • EU-0024951-0000
Substancja czynna:
 • klotianidyna 0,5%, pyriproxyfen 0,5%
Zawartość opakowania:
 • 30 g
Karton zbiorczy:
 • 5 x 4 szt.

Zobacz także

Akcesoria

Produkty podobne

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

InPost Paczkomaty 24/7 : od 15,00 zł
Kurier DHL : od 19,00 zł
Kurier DPD : od 19,00 zł
Odbiór osobisty : od 0,00 zł