K-othrine Partix 250ml

deltametryna 2,45%

Indeks katalogowy: Dez001898

 • Dostępność: Bardzo dużo w magazynie ( 481 op. )
 • Czas dostawy: Realizacja 1 dzień
 • Dostawa: od 15,00 zł (InPost Paczkomaty 24/7)
 • Producent: ENVU
 • Nr pozwolenia:
  • PL/2018/0310
 • Substancja czynna:
  • deltametryna 2,45%
 • Zawartość opakowania:
  • 250 ml
198,00 zł brutto / op. 160,98 zł netto + 23% VAT / op.

Opis

K-Othrine PARTIX jest to produkt do zwalczania owadów biegających (np.: karaczanów, pluskiew), pająków i much w spoczynku wewnątrz budynków oraz os w wolnowiszących gniazdach na zewnątrz pomieszczeń. Produkt działa kontaktowo, efekt biobójczy następuje po zetknięciu owada z opryskaną powierzchnią (wykazuje poprawność działania na różnych powierzchniach o strukturze porowatej). Może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych, komercyjnych, przemysłowych, biurowych, użyteczności publicznej: barach, restauracjach, hotelach w zakładach przetwórstwa spożywczego, piekarniach, blokach mieszkalnych, hotelach, restauracjach, magazynach.
Produkt K-Othrine Partix może być stosowany do dezynsekcji w szpitalach, żłobkach, przedszkolach jednak przy przestrzeganiu szczególnych środków ostrożności zabiegów dezynsekcyjnych; nie wolno wykonywać w obecności osób trzecich. Produkt K-Othrine Partix może być także stosowany do zwalczania much w spoczynku wewnątrz pomieszczeń
.

K-Othrine powstała w nowej technologii PARTIX, która pozwala równomiernie rozprowadzić preparat na powierzchniach porowatych.

Dozowanie i instrukcje dotyczące sposobu stosowania

Stosowanie w postaci roztworu:
Zwalczanie populacji karaczanów, pająków oraz much w spoczynku:
 roztwór roboczy (5 ml produktu rozpuszczonego w wodzie do uzyskania objętości 1 l) nanosić przez oprysk w dawce 50 ml na powierzchni 1 m2 (6,25 mg deltametryny na m2).

Zwalczanie populacji pluskiew: 

 • pierwszy zabieg: roztwór roboczy (10 ml produktu rozpuszczonego w wodzie do uzyskania objętości 1 l) nanosić przez oprysk w dawce 50 ml na powierzchni 1 m2 (12,5 mg deltametryny na m2);
 • drugi zabieg (po 14 dniach): roztwór roboczy (5 ml produktu rozpuszczonego w wodzie do uzyskania objętości 1 l) nanosić przez oprysk w dawce 50 ml na powierzchni 1 m2 (6,25 mg deltametryny na m2).

Zwalczanie populacji os w wolnowiszących gniazdach: roztwór roboczy (10 ml produktu rozpuszczonego w wodzie do uzyskania objętości 1 l) nanosić poprzez oprysk w dawce 200 ml na gniazdo (50 mg deltametryny na gniazdo).

Sposób stosowania

W przypadku zwalczania karaczanów i pająków na powierzchniach poddawanych czyszczeniu na mokro: stosować produkt w postaci roztworu poprzez oprysk na szpary i szczeliny o szerokości pasa nie większej niż 0,1 m.

W przypadku zwalczania karaczanów i pająków na powierzchniach, które nie są poddawane czyszczeniu na mokro: stosować produkt w postaci roztworu poprzez oprysk na ograniczone powierzchnie tj. powierzchnie za meblami kuchennymi, pod lodówkami, pod zlewami, piekarnikami, podgrzewaczami wody oraz we wszystkich szparach i szczelinach mogących stanowić schronienie dla owadów.

Dodatkowe obostrzenia w przypadku stosowania produktu przeciwko karaczanom i pająkom: w przypadku stosowania na szpary i szczeliny w miejscach poddawanych czyszczeniu na mokro, produkt aplikować maksymalną szerokością pasma oprysku 0,1 m. W tym celu, może być konieczne zastosowanie specjalnej dyszy do opryskiwacza i zachowanie odpowiedniej odległości od powierzchni.

W przypadku zwalczania pluskiew: stosować produkt w postaci roztworu poprzez oprysk na ograniczone powierzchnie nie poddawane czyszczeniu na mokro tj. dywany, materace, meble tapicerowane.

Dodatkowe obostrzenia w przypadku stosowania produktu przeciwko pluskwom: wszelkie materiały nadające się do prania (takie jak: pościel, zasłony) powinny być wyniesione z pomieszczenia przed rozpoczęciem zabiegu dezynsekcji; nie aplikować na powierzchnie, które są poddawane czyszczeniu na mokro; w przypadku stosowania produktu na meble tapicerowane, dywany itp., chronić podłogę nieprzepuszczalnym materiałem (np. folią z tworzywa sztucznego) lub usunąć produkt z podłogi przy użyciu jednorazowych chusteczek.

W przypadku zwalczania much w spoczynku: ustalić miejsce bytowania much i aplikować produkt na powierzchniach nie poddawanych czyszczeniu na mokro (np. ściany, ramy okienne, sufity).

W przypadku zwalczania os w wolnowiszących gniazdach: stosować produkt w postaci roztworu poprzez oprysk gniazda.

Dodatkowe obostrzenia w przypadku stosowania produktu przeciwko osom w wolnowiszących gniazdach (na zewnątrz pomieszczeń):

 • Nie aplikować produktu w pobliżu użytków rolnych, zwierząt niebędących przedmiotem zwalczania, stawów i innych zbiorników wodnych, uli.
 • Przed aplikacją produktu, przykryć ziemię np. za pomocą folii z tworzywa sztucznego.
 • Nie aplikować podczas opadów atmosferycznych.
 • W przypadku gniazd wiszących w górnej partii ściany, pod dachem, aplikować wyłącznie na gniazda zabezpieczone przed opadem deszczu i zalaniem.
 • Osy mogą być agresywne, atakować oraz żądlić ludzi zanim nastąpi efekt porażenia. W celu zmniejszenia tego ryzyka, aplikować produkt po zmierzchu nosząc środki ochrony indywidualnej. Osoby trzecie nie powinny przebywać w miejscu przeprowadzenia zabiegu.

Przygotowywanie roztworu

Stosowany sprzęt napełnić połową wymaganej ilości wody. Dodać odmierzoną ilość produktu. Dopełnić wodą do uzyskania wymaganego rozcieńczenia i wymieszać. Aplikować za pomocą sprzętu wytwarzającego oprysk o ciśnieniu 1-3 barów o wielkości kropli powyżej 100 μm.

Mieszanie i opryskiwanie:

 • Upewnić się, że opryskiwacz jest czysty. Jeżeli jest to konieczne, przed użyciem należy wypłukać opryskiwacz wodą z detergentem i usunąć popłuczyny zgodnie z krajowymi i regionalnymi przepisami.
 • Nalać do opryskiwacza połowę wymaganej ilości wody. Ostrożnie otworzyć pokrywę i zamknięcie opakowania produktu. Odmierzyć dokładnie wymaganą ilość produktu i wlać ostrożnie do zbiornika opryskiwacza. Dolać do zbiornika opryskiwacza wodę do odpowiedniego poziomu i wymieszać dokładnie. Jeżeli przerwa w zabiegu jest dłuższa niż 30 minut, należy ponownie wymieszać produkt.
 • Rozcieńczać tylko wodą.
 • Aplikować za pomocą sprzętu wytwarzającego oprysk o ciśnieniu 1-3 barów o wielkości kropli powyżej 100 μm. Do stosowania na odkrytych powierzchniach używać dyszy o płaskim strumieniu. W przypadku stosowania na szpary i szczeliny w miejscach poddawanych czyszczeniu na mokro, produkt aplikować maksymalną szerokością pasma oprysku 0,1 m. W tym celu, może być konieczne zastosowanie specjalnej dyszy do opryskiwacza i zachowanie odpowiedniej odległości od powierzchni.
 • Nie należy przechowywać roztworu roboczego. Zawsze przed użyciem należy przygotować nowy roztwór.

Jednokrotna aplikacja produktu pozwala na zniszczenie populacji karaczanów, pająków, much w spoczynku i os w wolnowiszących gniazdach. Dwukrotna aplikacja produktu pozwala na zniszczenie populacji pluskiew. W przypadku zwalczania organizmów wewnątrz pomieszczeń, nie używać więcej niż 11 razy w roku.

Produkt wykazuje skuteczność do:

 • 12 tygodni w przypadku zwalczania karaczanów i pluskiew;
 • 8 tygodni w przypadku zwalczania pająków;
 • 5 tygodni w przypadku zwalczania much w spoczynku;
 • od 1 do 2 tygodni w przypadku całkowitej eliminacji gniazda os.

 

PRODUKT BIOBÓJCZY NALEŻY UŻYWAĆ, Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. PRZED UŻYCIEM NALEŻY PRZECZYTAĆ ETYKIETĘ.

Cechy

Cechy
Producent: ENVU
Nr pozwolenia:
 • PL/2018/0310
Substancja czynna:
 • deltametryna 2,45%
Zawartość opakowania:
 • 250 ml
Karton zbiorczy:
 • 12 szt.
Kod EAN:
 • 5908229377529

Zobacz także

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
InPost Paczkomaty 24/7 : od 15,00 zł
Kurier DPD : od 55,00 zł
Kurier DPD : od 65,00 zł
Kurier DPD : od 75,00 zł
Kurier DPD : od 100,00 zł
Kurier DPD : od 19,00 zł