Kategorie

Szybki kontakt

E-mail

          marcin@dezder.pl

Telefon

          Pn-Pt 9:00 - 17:00

          komórkowy: 503-033-393

          stacjonarny: 25 685-01-01

Filia Warszawa - Wilanów

Adres

          ul. St. Kostki Potockiego 24c

          02-958 Warszawa

          Mazowieckie

E-mail

          Wanda

          Nakonieczna: wn@dezder.pl

Telefon

          komórkowy: 793-276-576

          stacjonarny: 22 651-76-76

Fax

          całodobowo: 22 651-76-76

Karta Dużej Rodziny

Jeśli posiadasz Kartę Dużej

Rodziny, wpisz jej numer w polu

"wiadomość dla sprzedającego" a

otrzymasz 10% rabatu na produkty!

Rabat nie obejmuje kosztów

wysyłki i produktów w promocji.

Skorzystaj z naszych usług

Konsultacje entomologiczne

Muzeum DDD

Facebook

Rapicid 1L

jod aktywny, kwas fosforowy i siarkowy

Indeks katalogowy: Dez001526

  • Brak w magazynie
  • Czas dostawy: Realizacja 1 dzień
  • Dostawa: od 11,90 zł
  • Zawartość opakowania: 1L
100,00 zł / op. 92,59 zł + 8% VAT

Opis

Rapicid jest to płynny preparat do dezynfekcji i sanityzacji o własciwościach myjących.

Skład: jod aktywny, kwas fosforowy, kwas siarkowy, woda, środki powierzchniowo czynne.

Właściwości i działanie: Rapicid jest połączeniem jodoforu z detergentem. Dzięki temu wykazuje zarówno szerokie spektrum działania wiruso-, bakterio- i grzybobójczego, jak również właściwości myjące. Rapicid inaktywuje m.in. wirusy pryszczycy, choroby pęcherzykowej świn, pomoru świn, choroby Aujeszkyego, wścieklizny, choroby Newcastle i choroby Mareka, niszczy tez m.in. Aspergillus fumigatus, Candida albicans i Microsporum canis. Zawartość środków powierzchniowo czynnych ułatwia roztworom roboczym preparatu penetracje powierzchni porowatych i trudnych do odkażenia. Roztwory robocze są stabilne i nie tracą aktywności w obecności substancji i zanieczyszczeń organicznych ani w niskich temperaturach. Roztwory robocze cechują się niską toksycznościa, nie wykazują własciwości drażniących ani uczulających, nie niszczą odkażanych powierzchni. W środowisku zewnętrznym preparat ulega biodegradacji.

Miejsce stosowania:

Mycie oraz dezynfekcja pomieszczeń dla wszystkich gatunków zwierząt hodowlanych, środkow transportu, wyposażenia laboratoryjnego, weterynaryjnego, zootechnicznego, nasączanie mat dezynfekcyjnych i sanityzacja wody.

Dawkowanie:

Rapicid jest stosowany w postaci roztworów do polewania, spryskiwania, wycierania lub zanurzania odkażanych przedmiotów, zamgławiania pomieszczeń z użyciem urządzeń wysokociśnieniowych oraz nasączania mat dezynfekcyjnych i wypełniania basenów przejazdowych. Roztwory robocze sporządza się przez zmieszanie odpowiedniej objetości preparatu z wodą. Temperatura roztworów roboczych nie powinna byc wyższa niż 43oC. Przed wykonaniem dezynfekcji własciwej należy usunąc zwierzęta i zbędne wyposażenie z odkażanych pomieszczeń. Nadmiar substancji organicznych należy usunąc mechanicznie, co zwiększa skuteczność wykonywanych zabiegów dezynfekcyjnych. Zaleca się stosowanie roztworów o nastepujacych stężeniach:

1 :100/200 - dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych od stopnia zanieczyszczenia powierzchni oraz rodzaju drobnoustroju)
1:400 - dezynfekcja ogólna w pomieszczeniach dla zwierząt - maty dezynfekcyjne i baseny przejazdowe
1 :500 - zamgławianie pomieszczeń w obecności zwierząt
1 :600 - odkażanie narzędzi i wyposażenia weterynaryjnego, zootechnicznego i laboratoryjnego (przez 10-15 minut) - dezynfekcja jaj w wylęgarniach drobiu
1 :2500 - sanityzacja wody pitnej dla zwierząt. Po godzinie od zastosowania preparatu odkażane powierzchnie należy spłukać silnym strumieniem wody i pozostawic do wyschnięcia. Utrata żółtego koloru przez roztwor roboczy wskazuje na konieczność jego wymiany.

 

Do pobrania: Etykieta

 

PRODUKT BIOBÓJCZY NALEŻY UŻYWAĆ, Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. PRZED UŻYCIEM NALEŻY PRZECZYTAĆ ETYKIETĘ.

Cechy

-
Substancja czynna: jod aktywny, kwas fosforowy, kwas siarkowy
Zawartość opakowania: 1L

Zobacz także

Brak produktów

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy