Kategorie

Szybki kontakt

E-mail

          marcin@dezder.pl

Telefon

          Pn-Pt 9:00 - 17:00

          komórkowy: 503-033-393

          stacjonarny: 25 685-01-01

Filia Warszawa - Wilanów

Adres

          ul. St. Kostki Potockiego 24c

          02-958 Warszawa

          Mazowieckie

E-mail

          Wanda

          Nakonieczna: wn@dezder.pl

Telefon

          komórkowy: 793-276-576

          stacjonarny: 22 651-76-76

Fax

          całodobowo: 22 651-76-76

Karta Dużej Rodziny

Jeśli posiadasz Kartę Dużej

Rodziny, wpisz jej numer w polu

"wiadomość dla sprzedającego" a

otrzymasz 10% rabatu na produkty!

Rabat nie obejmuje kosztów

wysyłki i produktów w promocji.

Skorzystaj z naszych usług

Konsultacje entomologiczne

Muzeum DDD

Facebook

Detmol - cap 500ml

cyfenotryna 100g/l

Indeks katalogowy: Dez001316

  • Brak w magazynie
  • Czas dostawy: Realizacja 1 dzień
  • Dostawa: od 11,90 zł
  • Nr pozwolenia: 3013/06
  • Zawartość opakowania: 500ml
465,00 zł -3% 449,00 zł / op. 415,74 zł + 8% VAT

Opis

Rozpuszczalna w wodzie zawiesina w postaci mikrokapsułek o długotrwałym działaniu, przeznaczona do zwalczania karaczanów, chrząszczy i innych owadów biegających w pomieszczeniach zamkniętych. Preparat przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego.

Preparat Detmol-cap jest środkiem nowego typu. Płynna substancja aktywna jest zamknięta w mikroskopijnych kapsułkach z tworzywa sztucznego. Kapsułki w przeciwieństwie do płynnych środków, nie wnikają w powierzchnie porowate, ale pozostają na nich. Dzięki temu, są połykane przez owady biegające podczas zabiegów czyszczenia ciała.

Preparat Detmol-cap charakteryzuje się długotrwałym działaniem na powierzchniach porowatych i tworzywach sztucznych, brakiem reakcji z powierzchniami alkalicznymi (tynk wapienny, świeży beton) oraz słabym zapachem.

Dawkowanie:

Standardowa aplikacja- stężenie 1%

W celu uzyskania 5 litrów gotowego roztworu roboczego w postaci zawiesiny potrzeba 50 ml preparatu (w przypadku opakowań z dozownikiem są to 2 napełnienia komory dozującej á 25 ml. W celu pobrania środka, należy odkręcić czerwoną zakrętkę. Nacisnąć lekko butelkę, aż komora dozująca wypełni się po brzegi. Ewentualny nadmiar spływa z powrotem.W przypadku silnej infestacji, do pierwszego zabiegu zaleca się sporządzenie 2%-owego roztworu wodnego.

UWAGA! Dawkę Detmol-cap należy najpierw dobrze wymieszać z taką samą ilością wody, następnie uzupełnić wodą do 5 l i wstrząsnąć!  W przeciwnym razie mogą powstawać grudki powodując blokowanie dysz.

Sposób użycia:

- Detmol-cap po rozprowadzeniu w wodzie tworzy zawiesinę. W celu zapobieżenia osadzaniu się mikrokapsułek należy wstrząsać opryskiwaczem co ok. 15 minut. Do rozprowadzenia najlepiej nadają się opryskiwacze ciśnieniowe. Maksymalne ciśnienie - 2 bary.
- Należy w miarę możliwości spryskać wszystkie miejsca, w których obserwuje się, podejrzewa lub są zagrożone występowaniem owadów, oraz ich otoczenie.
- Roztwór do oprysków nie powinien spływać z powierzchni, na której jest stosowany. Dzieje się tak na gładkich, pionowych powierzchniach już w przypadku stosowania 15 ml/ m². Powierzchnie porowate mogą zatrzymać 100 ml/ m² i więcej.
- Efekt rezydualny produktu trwa 3-4 miesiące po jego zastosowaniu

Zwalczanie karaczanów:

Karaczany lubią ciepłe, ciemne kryjówki w pobliżu wody i pożywienia takie jak: szczeliny i puste przestrzenie w: kuchniach, piecach piekarniczych, zmywarkach do naczyń i innych źródłach ciepła, a także przy zlewach, płytkach, szafach, półkach, obudowach drewnianych, futrynach drzwi, listwach podłogowych, itp. Należy także zwracać uwagę na spodnie strony półek, szuflad, stołów, krzeseł, ale również na otwory rur, kanałów, szybów, czy podwieszane sufity itp.

Przy zwalczaniu karaczanów zabieg należy powtórzyć przynajmniej raz w celu objęcia zabiegiem młodych osobników świeżo wyklutych z jaj (jaja są niepodatne na działanie preparatu); w przypadku prusaków powtórzenie zabiegu powinno mieć miejsce po 5 tygodniach, a w przypadku karaczanów wschodnich i amerykańskich - po 5 miesiącach.

 

Do pobrania: PozwolenieKarta charakterystykiEtykieta

 

PRODUKT BIOBÓJCZY NALEŻY UŻYWAĆ, Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. PRZED UŻYCIEM NALEŻY PRZECZYTAĆ ETYKIETĘ.

Cechy

-
Nr pozwolenia: 3013/06
Substancja czynna: cyfenotryna 100g/l
Zawartość opakowania: 500ml

Zobacz także

Brak produktów

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy