Kategorie

Szybki kontakt

E-mail

          marcin@dezder.pl

Telefon

          Pn-Pt 9:00 - 17:00

          komórkowy: 503-033-393

          stacjonarny: 25 685-01-01

Filia Warszawa - Wilanów

Adres

          ul. St. Kostki Potockiego 24c

          02-958 Warszawa

          Mazowieckie

E-mail

          Wanda

          Nakonieczna: wn@dezder.pl

Telefon

          komórkowy: 793-276-576

          stacjonarny: 22 651-76-76

Fax

          całodobowo: 22 651-76-76

Karta Dużej Rodziny

Jeśli posiadasz Kartę Dużej
Rodziny, wpisz jej numer w polu
"wiadomość dla sprzedającego" a
otrzymasz 10% rabatu na produkty!
Rabat nie obejmuje kosztów
wysyłki i produktów w promocji.

Skorzystaj z naszych usług

Konsultacje entomologiczne

Muzeum DDD

Facebook

WOŚP

Prusator odpluskwianie dezynsekcja deratyzacja dezynfekcja zwalczanie pluskwy prusaków szczurów myszy moli rybików Warszawa

Osy i szerszenie

Osy z rodziny osowatych występują na od kwietnia do października. Owady o średniej wielkości od 7 do 40 mm, masywnie zbudowane, najczęściej czarno-żółte. Barwa ta służy jako znak ostrzegawczy dla potencjalnych wrogów. U nasady jest silnie przewężony odwłok, stąd określenie „talia osy”. Kiedy spoczywają układają na grzbiecie skrzydła wzdłuż odwłoka, ale nie przykrywają go, w czasie lotu łączą przednie i tylne, tworząc jednolitą płaszczyznę. Samce posiadają 13-członowe, a samice 12-członowe czułki. Narząd gębowy typu gryzącego jest masywny i dobrze zbudowany. Osy mogą wielokrotnie żądlić, dzięki zaopatrzeniu żądła w delikatne ząbki. Społeczeństwa os nie są tak duże i tak dobrze zorganizowane jak u mrówek czy pszczół.

 Osy budują gniazda w ziemi, 10 cm pod powierzchnią, w opuszczonych norach gryzoni, pod korzeniami dużych drzew, w glebie ogrodowej. Także przyczepiają je do ścian budynków, na drzewach i krzewach. Gniazdo ma jeden tunel wejściowy. Zbudowane jest z rozkładającego się drewna, przeżutego przez robotnice w materiał podobny do papieru.

Większość ludzi jest negatywnie ustosunkowana do jadowitych os, których użądlenie powoduje wiele nieprzyjemnych konsekwencji, a nawet może zakończyć się śmiercią, dlatego podejmowane są próby ich zwalczania. Liczebność owadów żądlących z ogrodu możemy ograniczyć poprzez: usunięcie źródła wody dostępnej dla os, przykrywanie żywności w czasie pikników, trzymanie słodyczy w zamkniętych naczyniach, gromadzenie odpadków w szczelnych pojemnikach. Gdy uznamy, że próg został przekroczony, możemy przystąpić do zwalczania.

  Zlokalizowanie gniazda i jego zniszczenie jest jednym z trudniejszych i bardziej niebezpiecznych sposobów zwalczania, dlatego oddajmy to zadanie specjalistom, którzy odpowiednio dobiorą właściwe środki i zabiegi, a sami będą odpowiednio zabezpieczeni właściwym strojem.

  W pomieszczeniach, do których już wleciały osy, możemy zastosować insektycydy w formie aerozoli, którymi spryskujemy bezpośrednio owady i miejsca ich przebywania, osy dostają paraliżu, który uniemożliwia latanie, a śmierć następuje zwykle kilka minut po kontakcie z produktem owadobójczym. Stosować też można róznego rodzaju pułapki zawierające substancje wabiące o zapachu naturalnych wabików. Pułapka na osy jest plastikowym pojemnikiem, tak zbudowanym, ze osy wchodzą lub wlatują chętnie, ale nie mogą wyjść. Przynęta na osy nie zawiera insektycydu, jest nietrująca i całkowicie bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska, wabi tylko osy i muchy. Osołapka działa długo, przez wiele dni, dopóki jest płyn wabiący. Skuteczne zabiegi zwalczania os, wykonają wyszkolone ekipy DDD, bez narażania bezpieczeństwa swojego i innych, lepiej to im powierzyć spotkanie z osami.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nami tel. 25 685-01-01 oraz tel. 801-DEZ-DER.

Cena

Etykiety

Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: