Kategorie

Szybki kontakt

E-mail

          marcin@dezder.pl

Telefon

          Pn-Pt 9:00 - 17:00

          komórkowy: 503-033-393

          stacjonarny: 25 685-01-01

Filia Warszawa - Wilanów

Adres

          ul. St. Kostki Potockiego 24c

          02-958 Warszawa

          Mazowieckie

E-mail

          Wanda

          Nakonieczna: wn@dezder.pl

Telefon

          komórkowy: 793-276-576

          stacjonarny: 22 651-76-76

Fax

          całodobowo: 22 651-76-76

Karta Dużej Rodziny

Jeśli posiadasz Kartę Dużej
Rodziny, wpisz jej numer w polu
"wiadomość dla sprzedającego" a
otrzymasz 10% rabatu na produkty!
Rabat nie obejmuje kosztów
wysyłki i produktów w promocji.

Skorzystaj z naszych usług

Konsultacje entomologiczne

Muzeum DDD

Facebook

WOŚP

Prusator odpluskwianie dezynsekcja deratyzacja dezynfekcja zwalczanie pluskwy prusaków szczurów myszy moli rybików Warszawa

Karaluchy i prusaki

Karaluchy i prusaki - co je przyciąga i jak się ich pozbyć? Szkodniki te występują tam gdzie jest ciepło, wilgotno, ciemno i pożywienie (wystarczą okruchy). Nie potrzebują wiele. Gromadzą się w pobliżu miejsc, gdzie przechowuje się i przetwarza jedzenie, zwłaszcza mające dużo wody. Jeśli jeden osobnik znajdzie takie miejsce, to oznacza drogę do niego i w ten sposób ściąga tam całą kolonię. To z drugiej strony ułatwia polowanie na karaluchy i wyszukiwanie ich głównych kryjówek – ślady które znaczą odchodami. Bardzo chętnie zbierają się one przy hydraulice domowej. Zadomowią się w okolicach zlewozmywaka czy na łączeniach rur z wodą, jeśli znajdują się dostatecznie blisko ziemi i są zakryte przed światłem dziennym, którego te stworzenia nie lubią. Jeśli w kuchni mamy płytki, warto odsunąć meble i sprawdzić, czy płytki pod nimi są dobrze przymocowane, bo to właśnie pod nimi może się „zainstalować” kolonia karaluchów czy prusaków. Po nagłym wydostaniu ich na silne światło „głupieją” i przez pewien czas nie wiedzą, gdzie uciekać, co ułatwia eliminację ich. Jeśli pojawią się w mieszkaniu należy szybko się ich pozbyć. Rozmrażają się ekspresowo, dlatego trzeba działać szybko i zastosować odpowiednie preparaty na prusaki.
Z przeprowadzonych badań wynika, że karaluchy i prusaki przenoszą bakterie i wirusy, które powodują wiele poważnych dla ludzi chorób. Poza tym swoimi odchodami czynią żywność niezdatną do spożycia. Budzą obrzydzenie i uprzykrzają pobyt w domu, dlatego należy zastosować skuteczne środki na karaluchy, aby nie przedłużać tej niekomfortowej sytuacji. Warto też zabezpieczyć wszelkie szczeliny i dziury, którymi owady mogą wędrować do mieszkania. Przyda się w tym celu zwykła taśma klejąca, a także pianka montażowa, kawałki blachy czy silikon. Całkowite „zamknięcie” swojego mieszkania to konieczny warunek udanego oczyszczenia go ze szkodników, bo zapach swoich odchodów wyczuwają one z bardzo daleka i bez problemu przeniosą się do nas od sąsiada.
Skuteczne środki na karaluchy dostępne są na rynku w wielu postaciach najbardziej popularne to żel, spray, płyn lub proszek. Wszystko to dlatego, że dany środek musi być podawany tak długo, aż minie cały okres rozwojowy owadów, czyli wszystkie osobniki, łącznie z nowym pokoleniem wejdą z nim w kontakt. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy też gotowi doradzić Państwu w zakresie wyboru optymalnych dawek, metody podawania i technik pokrywania kolonii karaluchów naszymi środkami. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Dostarczamy profesjonalne środki na karaluchy i prusaki, które posiadają wymagane atesty i pozwolenia. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nami tel. 25 685-01-01 oraz tel.801-339-337.

Cena

Etykiety

Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: